رفتن به مطلب
نحوه ی گذاشتن مطلب در انجمن
درخواست طراحی جلد برای رمان
قوانین و راهنمای ارسال کتاب در حال تایپ آمورش مخصوص تازه واردین
~~~Armita~~~

مرگ ناگهانی در پی مصرف داروهای انرژی‌زا

پست های پیشنهاد شده

مرگ ناگهانی در پی مصرف داروهای انرژی‌زا

 

 دبیر انجمن آترواسکلروز ایران ، عنوان کرد: متاسفانه مصرف داروهای انرژی‌زا و مواد‌مخدر به بهانه پرورش اندام در باشگاه‌ها و بیدار ماندن در شب‌های امتحان در بین دانشجویان گزارش شده است که موجب بروز نارسایی‌های قلبی، سکته قلبی و مرگ ناگهانی می‌شود.

دکتر مسعود اسلامی‌ در آستانه برگزاری سمپوزیوم یک روزه نکات مهم در درمان هیپرتانسیون شریانی و مشاوره‌های قلب و عروق نسبت به مصرف داروهای انرژی‌زا که امروزه مصرف آن در بین جوانان افزایش یافته هشدار داد و گفت: متاسفانه مصرف داروهای انرژی‌زا به بهانه افزایش انرژی و تقویت ماهیچه‌ها در بین جوانان افزایش یافته است که مصرف این مواد عوارض فراوانی برای سلامت قلب به همراه دارد.
وی افزود: متاسفانه برخی از دانشجویان در شب‌های امتحان برای بیدار ماندن و درس خواندن از داروهای انرژی زا استفاده می‌کنند که موجب ایست قلبی، سکته قلبی و در نهایت مرگ قلبی می‌شود.
دبیر انجمن آترواسکلروز ایران ، عنوان کرد: برخی از داروهای انرژی‌زا تحت عنوان داروهای «آنابولیک» در باشگاه‌ها برای دوپینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند که این داروها موجب تخریب عضله قلب، نارسایی قلبی، نامنظمی‌شدید قلبی و ایست قلبی می‌شود.
اسلامی‌آمفتامین را دسته دیگری از داروهای تهدید کننده سلامت قلب دانست و اظهار کرد: قرص‌های آمفتامین، شیشه، ایکس و غیره نیز عوارض شدید قلبی را به همراه دارد.
دبیر علمی‌برگزاری سمپوزیوم یکروزه نکات مهم در درمان هیپرتانسیون شریانی و مشاوره‌های قلب و عروق در بخش دیگری از سخنانش نسبت به داروهای گیاهی که برای کاهش وزن شدید در ماهواره تبلیغ می‌شود هشدار داد و گفت: توصیه می‌شود افراد به هیچ عنوان این دسته از مواد تبلیغی را مورد استفاده قرار ندهند زیرا این دسته از مواد ترکیبات مشخصی ندارند و می‌تواند موجب مرگ ناگهانی شود.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

هشدار برای مرگ ناگهانی مصرف‌کنندگان داروهای انرژی‌زا
ایسنا نوشت: دبیر انجمن آترواسکلروز ایران، گفت: متاسفانه مصرف داروهای انرژی‌زا و موادمخدر به بهانه پرورش اندام در باشگاه‌ها، موجب بروز نارسایی‌های قلبی، سکته قلبی و مرگ ناگهانی می‌شود.

دکتر مسعود اسلامی در آستانه برگزاری سمپوزیوم یک روزه نکات مهم در درمان هیپرتانسیون شریانی و مشاوره‌های قلب و عروق نسبت به افزایش مصرف داروهای انرژی‌زا میان جوانان هشدار داد و گفت: مصرف داروهای انرژی‌زا به بهانه افزایش انرژی و تقویت ماهیچه‌ها در بین جوانان افزایش یافته که مصرف این مواد عوارض فراوانی برای سلامت قلب به همراه دارد.

وی افزود: متاسفانه برخی دانشجویان در شب‌های امتحان برای بیدار ماندن و درس خواندن از داروهای انرژی‌زا استفاده می‌کنند که موجب ایست قلبی، سکته قلبی و در نهایت مرگ قلبی می‌شود.

دبیر انجمن آترواسکلروز ایران، عنوان کرد: برخی داروهای انرژی‌زا تحت عنوان داروهای «آنابولیک» در باشگاه‌ها برای دوپینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند که این داروها موجب تخریب عضله قلب، نارسایی قلبی، نامنظمی شدید قلبی و ایست قلبی می‌شود.

اسلامی، آمفتامین را دسته دیگری از داروهای تهدید کننده سلامت قلب دانست و اظهار کرد: قرص‌های آمفتامین، شیشه، ایکس و... نیز عوارض شدید قلبی به همراه دارد.

دبیر علمی برگزاری سمپوزیم یک روزه نکات مهم در درمان هیپرتانسیون شریانی و مشاوره‌های قلب و عروق در بخش دیگری از سخنانش نسبت به داروهای گیاهی که برای کاهش وزن شدید در ماهواره تبلیغ می‌شود، هشدار داد و گفت: توصیه می‌شود افراد به هیچ عنوان این دسته از مواد تبلیغی را مورد استفاده قرار ندهند، زیرا این دسته از مواد ترکیبات مشخصی ندارند و می‌تواند موجب مرگ ناگهانی شود.

سمپوزیوم یک روزه نکات مهم در درمان هیپرتانسیون شریانی و مشاوره‌های قلب و عروق ۳۰ بهمن در هتل پارسیان اوین برگزار می‌شود.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...