رفتن به مطلب
نحوه ی گذاشتن مطلب در انجمن
درخواست طراحی جلد برای رمان
قوانین و راهنمای ارسال کتاب در حال تایپ آمورش مخصوص تازه واردین
~~~Armita~~~

چیز هایی راجب جهان پیرامون

پست های پیشنهاد شده

وقتی که کهکشان راه شیری به پیوند با دیگر کهکشان‌های همسایه ادامه دهد نمای شب از سطح زمین کاملا تغییر خواهد کرد. این انبساط سریع در نهایت، کهکشان‌ها را  تحت فشار و سریع‌تر از نور از هم جدا خواهد کرد و محصولات خاصی از انفجار بزرگ رخ می‌دهد که در نهایت سیاهی شب را رقم می‌زند.

• لایکت میکنم 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5. شهاب‌سنگ‌ها می‌توانند بدون هیچ هشداری به زمین اصابت کنند

شهاب سنگها می‌توانند به زمین اصابت کنند شهاب سنگها می‌توانند به زمین اصابت کنند

در سال 2013، شهاب سنگی در منطقه چلیابینسک روسیه منفجر شد. حدود 400 نفر زخمی شدند، و بسیاری از آسیب‌ها و زخم‌ها ناشی از شیشه‌هایی بود که به علت انفجار شکسته شده بودند. گزارش‌های متناقضی در این باره منتشر شد که این اتفاق به دلیل انفجار بخشی از باران شهاب‌سنگ و یا تنها یک شهاب‌سنگ بوده است.

• لایکت میکنم 1

لینک به ارسال

6. سفر طولانی‌مدت به فضا می‌تواند DNA شما را تغییر دهد

سفر طولانی اسکات کلی به فضا دی ان ای او را تغییر داد سفر طولانی اسکات کلی به فضا دی ان ای او را تغییر داد

در سال 2016 فضانوردی به نام کلی اسکات یک سال را در ایستگاه فضایی بین‌المللی گذراند. هنگام بازگشت فهمید که قد او دو اینچ بلندتر از زمانی بوده که به ایستگاه بین‌المللی اعزام شده است. تفاوت فیزیکی جدید بین کلی و برادر دوقلوی او مایک_ که او هم یک فضانورد است_ شگفت‌انگیز بود. دانشمندان DNA دو برادر را با هم مقایسه کردند و متوجه شدند که علاوه بر افزایش قد دو اینچی، باکتری‌های روده کلی کاملا متفاوت شده و حالت ژن تغییر کرده است. دانشمندان به این نتیجه دست یافتند که این تغییرات به علت استرس سفر به فضا رخ داده و می‌تواند باعث تغییراتی در مسیرهای بیولوژیکی یک سلول شود. اگرچه در نهایت، کلی به قد قبلی خود بازگشت اما دیگر تغییرات ژنتیکی او ظاهرا غیر قابل برگشت هستند به این معنا که کلی و برادرش دیگر دوقلوهای همسان نیستند.

• لایکت میکنم 1

لینک به ارسال

انفجارهای اشعه گاما می‌تواند سیارات را از بین ببرد

انفجار اشعه گاما و امکان نابودی سیارات انفجار اشعه گاما و امکان نابودی سیارات

انفجار اشعه گاما، انفجارهای بزرگ در کهکشان‌های دوردست که امواج اشعه گاما را می‌فرستند می‌تواند تمام سیارات را از بین ببرند به خصوص وقتی که مواد آن‌ها به طور مستقیم به سیاره موردنظر اصابت کند. با وجود چنین سناریوی پر آب و تابی، زمین نسبتا امن است. برآوردهای حاصل از پروژه‌ی سال 2018 نشان می‌دهد که اگرچه انفجار اشعه گاما در کهکشان راه شیری یک بار در هر پنج میلیون سال رخ می‌دهد، این اشعه به احتمال زیاد آنقدر دور هست که بر زندگی روی زمین تاثیری نگذارد.

• لایکت میکنم 1

لینک به ارسال

8. طوفان بزرگ خورشیدی می‌تواند جهان را در خاموشی فرو ببرد

طوفان بزرگ خورشیدی طوفان بزرگ خورشیدی

در ژوئیه 2012، خروج جرم از تاج خورشیدی (CME) که در رسانه‌ها به آن طوفان بزرگ خورشیدی می‌گویند از مدار زمین دیده شد و با فضانورد STEREO-A برخورد کرد. به گفته دانیل بیکر از دانشگاه کلرادو، اگر یک هفته زودتر این طوفان بزرگ رخ می‌داد، روی زمین اثرات فاجعه‌باری به جای می‌گذاشت.

• لایکت میکنم 1

لینک به ارسال

. پس از یک ماه در مدار، پاها پینه بسته و  پوسته پوسته می‌شود

پس از یک ماه حضور در مدار پاها پوسته پوسته می‌شوند پس از یک ماه حضور در مدار، پاها پوسته پوسته می‌شوند

اسکات کلی همان فضانوردی که با تغییرات ژنتیکی زیادی از ایستگاه فضایی بین‌المللی بازگشت در یک گفتگو با Reddit AMA فاش کرد که:

• لایکت میکنم 1

لینک به ارسال

10. جهان می‌تواند در طی چند میلیارد سال منفجر و نابود شود

آیا انرژی تاریک جهان را از بین می‌برد؟ آیا انرژی تاریک، جهان را از بین می‌برد؟

طبق نظریه مه گسست، در طی چند میلیارد سال، یک نیروی فراگیر و مرموز به نام “انرژی تاریک” آنقدر قوی می‌شود که می‌تواند هر ماده از زمین را در یک سطح اتمی بشکافد. دکتر رابرت کالدول، فیزیکدان دارتموث سناریوی آخرالزمانی را در یک مقاله که آن را با کمک استادانی از مؤسسه فناوری کالیفرنیا نوشته است توصیف کرده است.

• لایکت میکنم 1

لینک به ارسال

1. بیشتر سیاره Earth 2 غیرقابل سکونت است

Gliese 581g سیاره فراخورشیدی Gliese 581g سیاره فراخورشیدی

در صورتی که منابع زمینی گسترده وجود داشته باشد Gliese 581g سیاره فراخورشیدی که 20 سال نوری از زمین فاصله دارد گزینه اصلی برای سکونت مجدد انسان خواهد بود. این سیاره در یک مدار به دور یک ستاره سرخ به نام Gliese محبوس شده است و یک طرف این سیاره به درجه حرارتی به سردی قطب شمال می‌رسد در حالی که گرمای بیش از حد طرف دیگر بسیار آزاردهنده است. در حالی که یک نوار این سیاره، امکان فراهم بودن زندگی در آینده را نشان می‌دهد، آسمان همیشه به رنگ قرمز خواهد بود و همه‌ی گیاهان به علت ضعف ستاره قرمز در مقایسه با خورشید ما به رنگ سیاه رشد می‌کنند.

• لایکت میکنم 1

لینک به ارسال

12. زندگی در فضا می‌تواند چشمان شما را نزدیک‌بین کند

یکی از اثرات سفر طولانی به فضا تغییر کره چشم و نزدیک‌بینی است یکی از اثرات سفر طولانی به فضا تغییر کره چشم و نزدیک‌بینی است

همانطور که از اقامت یک ساله فضانورد، اسکات کلی در ایستگاه فضایی بین‌المللی ثابت شد سفر به فضا اثرات عجیبی بر بدن دارد. یکی از این اثرات، تغییر شکل کره چشم فضانورد در طول دوره‌های طولانی در مدار است که ممکن است به عوارض دراز مدت منجر شود. مایع اطراف مغز می‌تواند تا حدی افزایش یابد که چشم شروع به ورم کرده و کم کم چشم‌ها و بینایی ضعیف شود.

• لایکت میکنم 1

لینک به ارسال

13. صداهایی در فضا وجود دارد

در فضا چه صداهایی شنیده می‌شود؟ در فضا چه صداهایی شنیده می‌شود؟

هر چند این تفکر رایج وجود دارد که فضا یک خلاء است اما در واقعیت، گرد و غبار میان ستاره‌ای در برخی از مناطق آنقدر متراکم است که می‌تواند امواج صوتی تولید کند. هر چند این امواج برای انسان محسوس نخواهد بود. برخی صداهایی که در فضا شنیده می‌شود ممکن است حاصل فعالیت سیاه چاله‌ای بزرگ، سایش زمین هنگام تغیرات پوسته آن و صدای باقی‌مانده‌ی جهان در حال گسترش باشد.

• لایکت میکنم 1

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...